piątek, 29 maja 2015

Natchnienia z ostatniego kryminału

Słucham kolejnego audiobooka w podróży i uderzyło mnie stwierdzenie,  że jesteśmy tymi, którymi jesteśmy, a nie tymi, którymi staramy się być. Czy to znaczy, że koniec końców nie mamy szans na zmianę? Pracę nad sobą samym? Wierzę, że zmiana jest możliwa, a  jednak coś w przywołanym poglądzie mnie czaruje. Może to chodzi o to, by zostać sobą, ale sobą inaczej, jak to proponuje Gestalt?

1 komentarz:

  1. A jednak zmieniamy się. Idąc dalej tym tropem, czy zawsze byliśmy tacy jacy jesteśmy, jedynie poprzez doświadczenie uwalniamy kolejne elementy naszego "ja", czy też jednak ulegamy zmianie przez to czego doświadczamy? Dziwny dualizm...

    OdpowiedzUsuń